1. PRĘDKOŚĆ

Jedną z największych zalet technologii druku 3D jest Rapid Prototyping. Szybkie prototypowanie to możliwość zaprojektowania, wyprodukowania i przetestowania dostosowanej części w jak najkrótszym czasie. Ponadto, w razie potrzeby, projekt można zmodyfikować bez negatywnego wpływu na szybkość procesu produkcyjnego.

Zanim branża druku 3D zaczęła się rozwijać, wyprodukowanie prototypu zajęło tygodnie. Za każdym razem, gdy dokonywano zmiany, do procesu dodawane było kolejne kilka tygodni. Biorąc pod uwagę czas wysyłki, pełne opracowanie produktu od początku do końca może z łatwością zająć rok.

Dzięki technikom druku 3D firma może zaprojektować część, wyprodukować ją we własnym zakresie na profesjonalnej drukarce 3D i przetestować, a wszystko to w ciągu kilku dni (a czasem nawet mniej).

Dla małych firm, a nawet osób fizycznych ta różnica jest znacząca. Swoboda i kreatywność, jakie daje druk 3D, oznacza, że ​​prawie wszystko można stworzyć bez potrzeby posiadania magazynów pełnych drogich maszyn. Nie ma długich czasów realizacji, które zwykle wiążą się z koniecznością zlecania na zewnątrz złożonych projektów produkcyjnych. Oznacza to wolność od ograniczeń minimalnych zamówień, możliwość łatwego tworzenia i dostosowywania części i produktów.

W przypadku małych serii produkcyjnych i prototypowania druk 3D jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o szybkość.

2. KOSZT

W przypadku małych serii produkcyjnych i zastosowań druk 3D jest najbardziej opłacalnym procesem produkcyjnym. Tradycyjne metody prototypowania, takie jak obróbka CNC i formowanie wtryskowe, wymagają dużej liczby drogich maszyn, a ponadto wiążą się z dużo wyższymi kosztami pracy, ponieważ wymagają obsługi doświadczonych operatorów maszyn i techników.

Kontrastuje to z procesem drukowania 3D, w którym do wyprodukowania części potrzebna jest tylko 1 lub 2 maszyny i mniej operatorów (w zależności od systemu). Jest znacznie mniej odpadów, ponieważ część jest zbudowana od podstaw, a nie wyrzeźbiona z litego bloku, jak to ma miejsce w przypadku wytwarzania subtraktywnego i zwykle nie wymaga dodatkowego oprzyrządowania.

3. ELASTYCZNOŚĆ

Kolejną dużą zaletą drukowania 3D jest to, że każda drukarka może stworzyć prawie wszystko, co mieści się w jej objętości kompilacji.

W przypadku tradycyjnych procesów produkcyjnych każda nowa część lub zmiana w projekcie części wymaga wyprodukowania nowego narzędzia, formy, matrycy lub przyrządu do utworzenia nowej części.

W druku 3D projekt jest wprowadzany do oprogramowania do krajalnic, dodawane są potrzebne podpory, a następnie drukowany z niewielkimi zmianami lub bez żadnych zmian w fizycznej maszynie lub sprzęcie.

Druk 3D umożliwia tworzenie i wytwarzanie geometrii niemożliwych do wytworzenia tradycyjnymi metodami, zarówno jako jednej części, jak i w ogóle. Takie geometrie obejmują puste wnęki w częściach pełnych i części w częściach.

Druk 3D, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, pozwala na włączenie wielu materiałów do jednego obiektu, umożliwiając mieszanie i dopasowywanie szeregu kolorów, tekstur i właściwości mechanicznych.

Drukowanie 3D pozwala każdemu użytkownikowi, nawet tym z ograniczonym doświadczeniem CAD, edytować projekty w dowolny sposób, tworząc unikalne, niestandardowe nowe części. Oznacza to również, że każdy projekt może być wykonany z szerokiej gamy różnych materiałów.

4. PRZEWAGA KONKURENCYJNA

Ze względu na szybkość i niższe koszty druku 3D skraca się cykl życia produktu. Firmy mogą ulepszać i ulepszać produkt, co pozwala im dostarczać lepsze produkty w krótszym czasie.

Druk 3D umożliwia fizyczną prezentację nowego produktu klientom i inwestorom, zamiast pozostawiać to ich wyobraźni, zmniejszając w ten sposób ryzyko niezrozumienia lub utraty informacji podczas komunikacji.

Pozwala również na efektywne kosztowo testowanie rynku, uzyskanie informacji zwrotnej od potencjalnych klientów i inwestorów na temat konkretnego produktu, bez ryzyka dużych nakładów z góry na prototypowanie.

5. NAMACALNY PROJEKT I TESTOWANIE PRODUKTU

Jak wcześniej opisano w przewagach konkurencyjnych, zobaczenie produktu na ekranie nie może się równać z dotknięciem i odczuciem prototypu. Fizyczny prototyp można przetestować, a jeśli zostaną znalezione wady, plik CAD można zmodyfikować i wydrukować nową wersję następnego dnia.

6. JAKOŚĆ

Tradycyjne metody produkcji mogą skutkować słabymi projektami, a tym samym niską jakością prototypów. Wyobraź sobie pieczenie ciasta, w którym wszystkie składniki są łączone i mieszane razem, a następnie umieszczane w piekarniku do pieczenia. Jeśli zdarzy się, że elementy nie zostaną dobrze wymieszane, ciasto będzie miało problemy z bąbelkami powietrza lub nie będzie się dobrze upiec. To samo może wystąpić w przypadku metod subtraktywnych lub wstrzykiwania; jakość nie zawsze jest zapewniona.

Charakter druku 3D pozwala na montaż części lub produktu krok po kroku, co gwarantuje udoskonalenie projektu i lepszą jakość części/produktów.

7. SPÓJNOŚĆ

Jak wspomniano powyżej w odniesieniu do jakości, tradycyjne procesy produkcyjne mogą powodować, że pewien procent partii części będzie wadliwy lub niespójnej jakości w porównaniu z resztą części.

W druku 3D części są drukowane kolejno. Każda kolejna pojedyncza część może być monitorowana, co pozwala na wyłapywanie błędów w czasie rzeczywistym, zmniejszając ogólną liczbę uszkodzonych części i zmarnowanych materiałów, jednocześnie zwiększając stałą jakość produkowanych części.

8. REDUKCJA RYZYKA

Ze względu na wspomniane wcześniej zalety jakości i spójności, druk 3D pozwala firmie ograniczyć ryzyko związane z produkcją. Technologia druku 3D umożliwia projektantom produktów weryfikację prototypów produktów przed rozpoczęciem znacznych inwestycji produkcyjnych, które mogą być potencjalnie katastrofalne.

9. DOSTĘPNOŚĆ

Systemy druku 3D są znacznie bardziej dostępne i mogą być używane przez znacznie szerszy zakres ludzi niż tradycyjne konfiguracje produkcyjne. W porównaniu z ogromnymi kosztami związanymi z konfiguracją tradycyjnych systemów produkcyjnych, konfiguracja drukowania 3D kosztuje znacznie mniej. Ponadto drukowanie 3D jest prawie całkowicie zautomatyzowane, co nie wymaga dodatkowego personelu do obsługi, nadzorowania i konserwacji maszyny, co sprawia, że ​​jest ona znacznie bardziej dostępna niż inne systemy produkcyjne z dobrym marginesem.

10. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Dzięki drukowaniu 3D mniej części wymaga outsourcingu do produkcji. Oznacza to mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ mniej rzeczy jest wysyłanych na całym świecie i nie ma potrzeby obsługi i konserwacji energochłonnej fabryki.

Druk 3D generuje znacznie mniej odpadów na pojedynczą część, a materiały używane w druku 3D generalnie nadają się do recyklingu.

Główne zalety druku 3D urzeczywistniają się w korzyściach związanych z szybkością, elastycznością i kosztami. W przypadku małych serii produkcyjnych, prototypowania, małych firm i zastosowań edukacyjnych druk 3D jest znacznie lepszy od innych metod przemysłowych.

Drukowanie 3D, druk3d, drukarnia3d, usługa druku 3D, usługa skanu 3d, skanowanie 3d, śląsk, katowice, wrocław, bielsko-biała, pszczyna, oświęcim, kęty, wadowice, cieszyn, wisła, szyczyrk, czechowice-dziedzice, tychy, sosnowiec, mysłowice, zabrze, bytom, chorzów, żory, zabrze, opole, wrocław, poznań, łódź, warszawa, rzeszów, lublin, gdańsk, gdynia, sopot, płock, będzin, radom, częstochowa, piotrków trybunalski, lublin, skarżysko-kamienna, końskie, jelenia góra, zielona góra.