Ciekawostka nr.1

Pierwszym wydrukowanym przedmiotem przez pomysłodawcę tej technologii Charlesa Hulla była… filiżanka do herbaty dla żony.

Ciekawostka nr.2

W budowie jest największa drukarka 3d na świecie. Budują ją Chińczycy, którzy chcą za jej pomocą drukować m.in. karoserię do ciężarówek. Eksperci twierdzą, że póki co nie będzie to opłacalne, ale z pewnością drukarka taka przyniesie duże korzyści drukując elementy satelitów, samolotów i innych wielkich maszyn.

Ciekawostka nr.3

Wykorzystanie druku 3D w medycynie jest już dość powszechne. Jednak nowa technologia i pomysłowość naukowców nie znają granic – lekarze z Wielkiej Brytanii wydrukują uszy dla chorych dzieci. Na tę operację, czeka obecnie już kilkanaścioro dzieci z Bombaju i Indii.

Ciekawostka nr.4

Drukowane serce zostało użyte do uratowania niemowlaka. Do przełomowej operacji doszło w USA na dwutygodniowym dziecku cierpiącym na wrodzoną wadę serca.

Ciekawostka nr.5

W Szanghaju zostało wydrukowane osiedle. Do druku wykorzystano ogromnych rozmiarów drukarkę do druku betonowego. Jednym elementem, który nie został wydrukowany, były okna. Osiedle składa się z 10 domów.

Druk 3D, skanowanie 3D, inżynieria odwrotna, druk FDM, druk SLA, drukowanie FDM, drukowanie SLA, SLS, drukarka 3D, skaner 3D, drukarnia 3D, kraków, bielsko-biała, katowice, tychy, oświęcim, ślask, wadowice, kęty, pszczyna, czechowice-dziedzice, cieszyn, szczyrk, żywiec, wisła, sosnowiec, mysłowice, jaworzno, chorzów, ruda ślaska, zabrze, żory, opole, dorabianie elementów z tworzywa sztucznego, koło zębate, zębatka, projektowanie CAD, pomiary.

źródło:http://titu.opx. pl/skanowanie .html